Zamówienie w 3 prostych krokach
  • Największy wybór w Europie
  • Gwarantowana najnisza cena
  • 72.500m2 pow. Megastore w Winterswijk

Śledź moje zamówienie (angel)

Kondens i przebarwienia

Kondensacja:
Jest to zjawisko normalne dla wszystkich namiotów z poliestru i nylonu występuje w postaci tworzenia się kropelek wody na wewnętrznej powierzchni tropiku. Kondensacja zwłaszcza w namiocie wytwarza się gdy temperatura zewnętrzna jest mniejsza od wewnętrznej (zwłaszcza w nocy), gdy zawartość wilgoci w powietrzu, na ubraniach oraz oddychania znacznie się zwiększa. Kondensacja na podłożu również regularnie występuje, zwłaszcza między podłogą a materacem pompowanym.
Jeśli namiot wewnątrz jest wilgotny co w pierwszym momencie wygląda na przeciek z zewnątrz, tak naprawdę jest efektem kondensacji w namiocie.


Wskazówki:

  • Tropik: Należy zapewnić odpowiednią wentylację. Można to łatwo zrobić poprzez otwarcie drzwi lub odpowietrznik.
  • Podłoga: Koc na tkaninie podłogowej lub izolacyjna plandeka pod podłogą namiotu zatrzymuje wilgoć i wydłuża jego żywotność. Izolacja pod podłogą musi być mniejsza niż powierzchnia podłogi w namiocie, aby woda mogła pod namiotem swobodnie się przemieszczać.


Słońce i przebarwienia:
Ultrafioletowe promienie słońca dotyczą większości substancji i materiałów, zwłaszcza tych nylonowych. Jezeli płótno będzie trwałe lecz intensywnie narażone na promieniowanie słoneczne pogorszy to w pewnym stopniu jego jakosć i nastąpi blaknięcie materiału.
Namioty z poliestru oraz bawełny są bardziej odporne na działanie promieni UV, ale są zwykle droższe. Te namioty znajdziesz również w kolekcji Obelink. Ponieważ w płótnie namiotowym nie może być w większej ilosci użyty azbest dlatego więc w 100% nie może być trwały kolor.

Wskazówki:

  • Umieść namiot w zacienionym miejscu.
  • Nie należy wystawiać namiotu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez zbyt długi okres czasu.
  • Posmaruj namiot sporadycznie impregnatem. Powstanie wtedy nowa warstwa ochronna przed promieniowaniem UV co przedłuży żywotność namiotu.

Comments

Brak komentarzy

Loading...