Zamówienie w 3 prostych krokach
  • Największy wybór w Europie
  • Gwarantowana najnisza cena
  • 72.500m2 pow. Megastore w Winterswijk

Śledź moje zamówienie (angel)

To jest obowiązkowe w samochodzie na wakacjach

To jest obowiązkowe w samochodzie na wakacjach.
Jedziesz na wakacje i masz wszystko zapakowane, konsola PSP, gry planszowe oraz strój kąpielowy niewolno niczego przeoczyć.
Ale nie zapominaj, że mniej oczywiste rzeczy mogą okazać się nawet ważniejsze od ulubionej konsoli. Młotek bezpieczeństwa, koc termiczny i kamizelki ochronne. Jeśli przypadkowo bierzesz udział w wypadku, posiadanie tych produktów może znacznie zmniejszyć skutki zdarzenia. W wielu krajach, w większosci przypadków są one bezwzglednie wymagane. Więcej na ten temat można przeczytać na tej stronie.
Gdy jedziesz na urlop raczej nie myślisz o awarii lub wypadku. Wypadki jednak się zdarzają, więc lepiej być odpowiednio przygotowanym do wyjazdu na wakacje. To również daje poczucie bezpieczeństwa. Jednak wyjazd może okazać się inny niż nasz wymarzony urlop. Kiedy tak się juz stanie to dobrze mieć kilka rzeczy ze sobą wtedy skutki takiej awarii są mniej dotkliwsze. Należy pamietać o różnych produktach.
Po pierwsze, młotek bezpieczeństwa, koc termiczny i kamizelki ochronne są koniecznością. Ale również apteczka, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy i ekrany słoneczne. Moga okazać się one bezcenne, choć nie wszystkie z tych atrykułów są wymagane. Najbardziej godny uwagi jest obecnie stosowany tester alkoholowy, który powinien być bezwzglednie w samochodzie jeżeli jedziesz do Francji lub w tamtym kierunku.

Udowodnij trzeźwą jazdę

Od 1 lipca 2012 roku, kierowcy we Francji musza posiadać w samochodzie własny tester alkoholowy (ethylotest). Dotyczy to również pojazdów zagranicznych nawet jeśli są one tylko przejazdem. Brak alkomatu grozi grzywną w wysokosci 11 euro. Kupujący testu powinni zwrócić uwagę na europejskie znaki oraz obowiązkowo na wytwórnię francuską: NF. Od 1 listopada 2012 roku prawo to jest rygorystycznie przestrzegane.


W razie wypadku szybkie uwolnienie się

Młotek bezpieczeństwa - jeżeli szybki samochód niespodziewanie wpadł do wody a drzwi są zablokowane młotek ten może skutecznie wybić szybę. W połączeniu z młotkiem jest też ostry nóż, aby szybko przeciąć pas bezpieczeństwa. Można użyć końcówkę młotka w dolnym rogu szyby okiennej (szyba przednia i tylna często są nie do wybicia). Dostępny również w Obelink za € 9,95


Kamizelki ochronne
W wielu krajach, odblaskowe kamizelki są obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu w krótkiej lub długiej podróży. Kamizelki odblaskowe lub kamizelki bezpieczeństwa informują wszystkich nadjeżdzających kierowców o obecnosci osoby stojącej obok swojego samochodu lub na poboczu. Są przeznaczone również dla dzieci.
Dostępne również w Obelink za € 1,95

Koce izolacyjne
Z jednej strony srebry z drugiej złoty. Koce izolacyjne są wykonane z metalowej folii. Strona srebrna stosowana jest tam, gdzie jest ciepło a złota powinna znajdować się na zewnątrz. Więc jeśli chcesz, aby ktoś zachował ciepło, złota powłoka pozostaje na zewnątrz. Natomiast, jeżeli chcesz kogos uchronić przed poparzeniem to należy zostawić srebrną stronę na zewnątrz.

Wszystko pod ręką
Zestaw pierwszej pomocy nie wymaga objaśnienia oraz szczególnego przeszkolenia. Szczególnie ważny w ciepłych krajach, gdzie ważne są sterylne opatrunki. Wystepuje więc mniejsze ryzyko infekcji co sprawia wakacje zdrowymi.
Dostępny również w Obelink za € 4,95


Ochrona przed upałem
Kiedy samochód jest zaparkowany w słońcu, to temperatura wewnatrz jest dość wysoka (tak delikatnie mówiąc). Kiedy wystąpi przegrzanie mózgu nie można się skoncentrować , więc warto obniżyć temperaturę, poprzez zacienienie okien.


W razie małego ognia
Upewnij się, że gaśnica jest w zasięgu ręki, w przypadku zapalenia się samochodu lub iskry ognia w wewnatrz samochodu co zapobiegnie rozprzestrzenieniu się pożaru. Zawsze należy mieć zatwierdzony nabój gaśnicy, której data używalnosci jeszcze nie upłynęła. Uwaga! Nie przytwierdzona luźna butla może stać się zagrożeniem bezpieczeństwa podczas nieoczekiwanego hamowania.
Dostępna również w Obelink za € 9,95


Ostrzegać użytkownika drogowego
Jest to pierwsza rzecz jaką należy zrobić po wypadku lub awarii. Ustawić odpowiednio trójkąt ostrzegawczy. W większości krajów jest on obowiązkowy, jak gaśnica, kamizelka i apteczka. Trójkąt ostrzega innych, że jesteś oddalony (minimum 100 metrów). Jeżeli jest pech to nalezy go ustawić wzdłuż wyznaczonej z boku drogi.

Naklejka strefy ekologicznej w Niemczech

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował do Niemiec, mogł spotkać się z tak zwanym "Umweltzones": to obszary, które mają na celu promowanie dobrej jakości powietrza. Można tylko wtedy tam wjechać, jeżeli uruchomiony pojazd (samochód, przyczepa kempingowa lub kamper)posiada naklejkę strefy ekologicznej, która odpowiada klasyfikacji pojazdu odpowiadającej Umweltzone.Wineta na autostrady Autobahnvignet

Dla ruchu turystycznego oraz biznesowego na austriackich autostradach jest obowiązek posiadania winet tzw.Autobahnvignet.
Na wszystkich szwajcarskich autostradach (nationalstrassen) obowiązują winety również dla przyczep oraz przyczep kempingowych. Winieta w Szwajcarii dostępna jest na wszystkich przejściach granicznych jak również w Holandii w punktach ANWB.


Przegląd krajów z obowiązujacym tam prawem
Dla każdego kraju europejskiego są inne zasady i prawa. Poniżej znajduje się tabela, która daje przegląd 5 najważniejszych zasad dla bezpiecznego wypoczynku.

Belgia
Bułgaria
Dania
Niemcy
Estonia
Finlandia
Francja
Węgry
Włochy
Chorwacja
Łotwa
Litwa
Luksemburg
Holandia
Norwegia
Austria
Polska
Czechy
Szwecja
Szwajcaria

Kliknij na poniższy banner, jeśli planujesz wakacje z przyczepą kempingową.
Znajdziesz tam między innymi maksymalną prędkość oraz maksymalną szerokość przyczepy dla każdego kraju. Można więc w miarę możliwości skupić się na prowadzeniu pojazdem.Comments

Brak komentarzy

Loading...