Zamówienie w 3 prostych krokach
 • Największy wybór w Europie
 • Gwarantowana najnisza cena
 • 72.500m2 pow. Megastore w Winterswijk

Śledź moje zamówienie (angel)

Przedsionek

Na wakacjach przed użyciem namiotu należy przestrzegać następujących wskazówek:

 • Sprawdz czy wszystkie części namiotu są obecne.
 • Nigdy nie jedź na wakacje bez dokladnego skontrolowania i wczesniejszego rozłożenia namiotu.
 1. Należy upewnić się, czy ustawienie przedsionka obywa się na czystym terenie oraz wskazane jest najpierw rozłożyć podłogę.
 2. Ułożyć stelaż z wydzieleniem elementów w odpowiednim miejscu dla każdej częsci przyczepy. Zapobiega to późniejszemu bieganiu w nieskończoność i poszukiwaniu np. prawego drążka. W nowym przedsionku jest dostarczony zarys schematu co pozwala zobaczyć, które pręty należą do poszczególnych częsci.
 3. Ściany namiotu tylko należy dołaczyć do odpowiedniego zamka, więc umiejscowić je na odpowiednim odcinku. Sprawdź szynę przyczepy czy aby nie posiada ostrych krawędzi oraz zadziorów. Następnie do szyny przyczepy wprowadz kedrę dachu. Najwygodniej jest to wykonać we dwie osoby: jedna wsuwa po trochu ścięgno namiotu w szynę a druga ciągnie za namiot.
 4. Gdy dach namiotu z lewej i prawej strony przyczepy ma prawidłową wysokosc należy umieścić pręt poprzeczny stelaża po środku dachu przedsionka. Umieszczenie pręta prosto lekko skosnie do dachu przyczepy, pozwala aby obie ręce były wolne. Umocowanie go na środku pomiędzy przyczepą a belka pionową powoduję odpowienie napięcie dachu w środku przedsionka.
 5. Umieścić w przodzie jedną rurkę poprzeczną stelaża do bieguna środkowego. Nastepnie zacisnij ją do stelaża znajdującego sie w rogu. Wtedy można ustawić narożnik stelaża na odpowiedniej wysokości.
 6. Złóż kwadrat od kąta pomiędzy rogiem stelaża a przyczepą, aby uzyskać odpowiednie napięcie. Powtórzyć etapy od 5 do 7, po drugiej stronie bieguna centralnego. Należy więc rozkładać od centrum bieguna dwóch kwadratów - które razem stanowią cały stelaż.
 7. Rozpakuj luźne przednie i boczne ściany namiotu. Zamknij wszystkie zamki.
 8. Namiot może być teraz naciągnięty. Zacznij od tyłu namiotu. Część poniżej szyny przyczepy prosto do dołu odpowiednio naprężając. Następnie naciągnięcie tylnego łuku do owalu przyczepy. Powtórzyć tę samą procedurę z drugiej strony. Potem dwa elementy w przednim rogu ukośnie w rogach, powodując że namiot jest ładnym prostokątem.
 9. Gdy stelaż jest dostosowany do odpowiedniej wysokości, kołki mocujące umiescić w podłożu dla lepszego naciągnięcia. Aby zapobiec zbyt mocnemu naprężeniu namiotu, poluzuj łagodnie zamki błyskawiczne. Połaczenie dwóch częsci na zamek poprzecznie powoduje, że napięcie w dole zamka znika. Następnie należy montować kolejne sciany jedą po drugiej. Naciągając scianki prostopadle w dół.
 10. Przedsionek jest w pełnym rynksztunku. Przy odrobinie praktyki, dwie osoby mogą rozłożyć przedsionek w 40 minut.
Loading...