Zamówienie w 3 prostych krokach
  • Największy wybór w Europie
  • Gwarantowana najnisza cena
  • 72.500m2 pow. Megastore w Winterswijk

Śledź moje zamówienie (angel)

Bawełna/Polyester (tkaniną mieszaną)

 Informacje na temat plandek.

Ponieważ bawełna / poliester generalnie nieco lżejsza i jeszcze troche mocniejsza, to jest powszechnie stosowane w przypadku większych namiotów biegunowych łukowych jak kopuły rodzinne i tuneli. Ale także namioty, przedsionki i namioty do przyczepy kempingowej. Dużo zależy od jakości materiału. Gruba tkanina bawełniana / poliester w większosci dotyczy tanich namiotów a ich wytrzymałosć daje dużo do życzenia.

Korzyści:

- Długa zywotnosć;
- Dobra odporność na promieniowanie UV.

Wady:
- Wysycha powoli;
- Stosunkowo drogie.

Konserwacja:
Tkaniny składają się z miesznki częściowo z poliestru i z bawełny. Dlatego części bawełnianej tkaniny powinny być idealnie suche zanim namiot zostanie złożony. Wilgotny może pękać, jesli więcej niż kilka dni jest zapakowany. Płótno   grzybicze uszkodzenia. Jest to, że na obrazie pogody i znajduje odbicie w małych czarnych plam, które nie mogą być usunięte. Konserwacja tkaniny rozpoczyna się momencie ustawienia namiotu. Namiot jesli nie jest dobrze rozłożony to miejsca na płótnie moga być nieprawidłowo zaimpregnowane. Może to prowadzić do uszkodzenia. Ważne jest również do czystego płótna i plamy na najwcześniejszym możliwym etapie usunąć. Kurz jest najlepiej usunąć miękką szczotką (z przecierając naciskiem na miękkie miejsca).

 

Żywotnosć:
Żywotność zależy od warunków na obozie. Zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie słoneczne (UV), naturalny brud (ptasie odchody, piasek, woda morska) i inne zanieczyszczenia (plamy, gotowanie, napoje gazowane, wino, płyn do opalania) ograniczają żywotność namiotu. Jakość płótna jest różna. Mieszanki tkanin, właściwości bawełny i poliestru są połączone.Okres użytkowania jest uzależniony, w jakim stopniu oba materiały zostały zmieszane.

Loading...