Zamówienie w 3 prostych krokach
  • Największy wybór w Europie
  • Gwarantowana najnisza cena
  • 72.500m2 pow. Megastore w Winterswijk

Śledź moje zamówienie (angel)

Jak przedłużyć żywotność przedsionka

Jak przedłużyć żywotność przedsionka.

 

Jeżeli przedsionek jest prawidłowo napięty to jego żywotnosć będzie znacznie dłuższa niż przedsionka któremu nie poświęciło się wiele uwagi podczas rozkładania. Dlatego dla świeżych włascicieli przedsionków ogromne znaczenie mają niektóre proste a zarazem podstawowe zasady podczas eksploatacji.

Przede wszystkim najważniejsze jest naciągnięcie namiotu. Słabo napięty namiot znacznie szybciej się zużyje, ponieważ brud gromadzi się w fałdach płótna oraz okien uszkodzając tkaninę.

Twój przedsionek będzie nie tylko dłużej wyglądał ładniej, ale również bedzie przyjemniejszy w dotyku.

Dlatego wskazane jest, aby raz na jakiś czas zapoznać się z instrukcją dokładnie ją czytajac.

Prawidłowe naciągnięcie nie zajmuje zbyt wiele czasu. Należy je wykonać kilka razy już przy rozłożeniu. Ważne jest, aby prawidłowo i systematycznie kontynuować naciąganie. Rrównież dobry pomysłem jest posiadanie w tzw. Herculesa - jest to urządzenie napinające namiot. Naciąganie jest wtedy o wiele łatwiejsze.

Dobrze jest też pamiętać, że właściwie napięty przedsionek dłużej się utrzyma w trakcie złych warunków pogodowych. Dlatego naciaganie powinno być powtarzane minimum raz w tygodniu a nawet częściej.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze dłuższą żywotność przedsionka, oraz by wyglądał jak nowy to powinieneś przestrzegać kilku prostych zasad konserwacji. Przemywanie zewnętrznej powierzchni powinno odbywać się za pomocą szczoteczki z zimną wodą. Należy pamiętać, że nie należy używać mydła lub innych detergentów, gdyż są one szkodliwe dla impregnacji.

Wnętrze namiotu należy conajmniej raz na tydzień zamiatać, aby usunąć piasek oraz kurz. Zanieczyszczenia te mogą przyczynić się niezależnie od pogody do osiadania na płótnie namiotu. Zwłaszcza jeśli masz kuchenkę gazową lub kuchenkę naftową wykorzystywaną również do ogrzewania, to regularne zamiatanie jest wtedy koniecznoscią jak również nieodzowna jest dobra wentylacja namiotu. Podczas ogrzewania powstaje nadmiar wilgoci która, wraz z piaskiem oraz kurzem może doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu przedsionka.

Loading...