wybór kuchenki na kemping

Niestety pogoda na kempingu nie sprzyja pobytowi na zewnątrz i jesteś zmuszony gotować w namiocie lub przyczepie kempingowej, lub może jesteś w domu w trakcie remontu i chciałbyś tymczasowo korzystać z kuchenki kempingowej. Na tym blogu podpowiadamy, jak używać różnych urządzeń do gotowania w pomieszczeniach i na co należy zwrócić uwagę.

1. Kuchenka gazowa

Możesz używać kuchenki gazowej w pomieszczeniu, ale ważne jest, aby zawsze dobrze wietrzyć pomieszczenie w którym się gotuje. Gaz potrzebuje tlenu, a w zamkniętej przestrzeni gaz zabiera tlen. Jeśli nie będziesz wystarczająco wietrzył pomieszczenia, możesz dostać bólu lub zawrotów głowy.

Na co należy zwrócić uwagę podczas korzystania z kuchenki gazowej w pomieszczeniu?

VWentylacja jest bardzo ważna podczas gotowania na kuchence gazowej zarówno w namiocie jak i w domu. Ponadto ważne jest, aby podczas korzystania z kuchenki gazowej w pomieszczeniu zawsze używać kuchenki z zabezpieczeniem termicznym. Zabezpieczenie termiczne zapewnia wstrzymanie dopływu gazu, jeśli płomień palnika zostaje zdmuchnięty.

kuchenka gazowa

2. Kuchenka benzynowa

Użycie kuchenki benzynowej w pomieszczeniach zamkniętych nie jest to zalecane. Podczas i po jej użyciu bardzo mocno wyczuwalny jest zapach benzyny, co nie jest przyjemne.

Na co należy zwrócić uwagę podczas korzystania z kuchenki benzynowej w pomieszczeniu?

Podobnie jak w przypadku gazu, również w przypadku benzyny bardzo ważne jest, aby zapewnić dobrą wentylację. Wentylacja zapewnia wystarczającą ilość tlenu potrzebną do całkowitego spalenia benzyny. Dużą zaletą kuchenki benzynowej jest to, że benzyna jest wszędzie dostępna, zawsze więc można ugotować sobie posiłek. Gotowanie w namiocie lub w domu na kuchence benzynowej jest zatem możliwe, ale nie zalecamy tego.

kuchenka elektryczna

3. Kuchenka elektryczna

Kuchenki elektrycznej można bez problemu używać w pomieszczeniach zamkniętych. Naszym zdaniem elektryczna kuchenka kempingowa jest najbardziej odpowiednia i bezpieczna w przypadku gotowania w namiocie lub w domu.

Na co należy zwrócić uwagę, korzystając z kuchenki elektrycznej w pomieszczeniu?

W przeciwieństwie do kuchenki gazowej i benzynowej, nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczenia w przypadku użycia kuchenki elektrycznej. Wystarczy ją podłączyć i gotowe!

Krótko mówiąc, kuchenka elektryczna jest najbezpieczniejsza do użytku w pomieszczeniach. W pomieszczeniu można używać kuchenki benzynowej i gazowej, ale ważne jest, aby zapewnić dobrą wentylację. Ponadto wysoce zalecane jest również, aby w przypadku używania kuchenki gazowej, posiadała ona zabezpieczenie termiczne.


Podziel się tym artykułem: