przygotowanie przyczepy na zimę

Gdy zbliża się koniec sezonu, nadszedł czas, aby przygotować przyczepę kempingową na zimę. Istnieje kilka sztuczek, dzięki którym możesz przechowywać przyczepę kempingową w chłodzie przez sześć miesięcy bez żadnych problemów. Nie jest to skomplikowane, ale warto wiedzieć dokładnie, co robić. Na tym blogu dzielimy się naszymi wskazówkami!

Przygotowanie w domu:

  • Etap 1: Oczyść przyczepę kempingową
  • Etap 2: Wyczyść lodówkę
  • Etap 3: Upewnij się, że nigdzie nie pozostała woda
  • Etap 4: Pozostaw czystą toaletę
  • Etap 5: Usuń butlę z gazem
  • Etap 6: Zwiększ ciśnienie w oponach
  • Plan przechowywania krok po kroku:

  • Etap 1: Wyjmij akumulator pokładowy z przyczepy kempingowej
  • Etap 2: Ustaw poduszki kanap w przyczepie kempingowej pionowo
  • Etap 3: Ustaw okna i żaluzje w pozycji wentylacji
  • Etap 4: Użyj dobrego pokrowca na przyczepę kempingową
  • Etap 5: Nie zaciągaj hamulca ręcznego w swojej przyczepie kempingowej
  • Etap 6: Bezpiecznie zamknij przyczepę
  • przygotowanie przyczepy na zimę

    Przygotowanie w domu:

    Etap 1: Oczyść przyczepę kempingową

    Użyj gąbki, szczotki do mycia przyczepy kempingowej i wody z mydłem, aby prawidłowo wyczyścić przyczepę kempingową. W ten sposób Twoja przyczepa wjeżdża do garażu czysta, a brud nie ma szans na wyrządzenie szkód.

    Etap 2: Wyczyść lodówkę

    Sprawdź lodówkę (i inne szafki) pod kątem jedzenia i dobrze je wyczyść. Pozostawienie jedzenia w przyczepie kempingowej powoduje powstanie nieprzyjemnych zapachów w przyczepie kempingowej, które trudno potem usunąć. Pozostaw wszystko czyste, aby brud nie miał szansy osiąść.

    Etap 3: Upewnij się, że nigdzie nie pozostała woda

    Zimą woda może zamarzać, co może powodować problemy z rurami. Opróżnij bojler i upewnij się, że w zbiorniku i rurach nie ma już wody. Można to zrobić w następujący sposób:

    1. Wyłącz zasilanie
    2. Otwórz wszystkie krany
    3. Otwórz korek w swoim zbiorniku wody
    4. Opróżnij bojler

    Dodatkowa wskazówka: zostaw otwarte krany w przyczepie kempingowej. W ten sposób możesz odświeżyć powietrze w zbiorniku na wodę.

    Etap 4: Pozostaw czystą toaletę

    Oczyść i opróżnij toaletę. Upewnij się również, że dokładnie wyczyściłeś zbiornik. Jeśli zbiornik toalety jest czysty, rozsądnie jest odkręcić wszystkie nakrętki i luźne części zbiornika i pozostawić je otwarte. W ten sposób zbiornik można dobrze wentylować i nie będzie on śmierdział. Nie zapomnij również opróżnić i wyczyścić zbiornik na czystą wodę.

    usunięcie butli gazowej

    Etap 5: Usuń butlę z gazem

    W większości miejsc do przechowywania przyczep pozostawianie butli z gazem w przyczepie kempingowej jest zabronione. Odłącz butlę gazową i umieść ją w chłodnym i przewiewnym miejscu w domu.

    Etap 6: Zwiększ ciśnienie w oponach

    Zwiększ ciśnienie w oponach o około 0,4 bar. W ten sposób zapobiegasz przebiciu opon.

    akumulator pokładowy

    Plan przechowywania krok po kroku:

    Etap 1: Wyjmij akumulator pokładowy z przyczepy kempingowej

    Utrzymuj akumulator pokładowy w domu na dobrym poziomie, abyś mógł z niej korzystać ponownie w przyszłym roku. Najlepiej podłącz go do ładowarki podtrzymującej w domu. W ten sposób zapobiegniesz głębokiemu rozładowaniu akumulatora.

    Etap 2: Ustaw poduszki kanap w przyczepie kempingowej pionowo

    Zapobiega to powstawaniu plamom z wilgoci czy nawet pleśni.

    wentylacja w oknach

    Etap 3: Ustaw okna i żaluzje w pozycji wentylacji

    Dzięki prawidłowej wentylacji zapobiegasz powstawaniu zapachu stęchlizny w przyczepie kempingowej. Ustaw okna i wyłaz dachowy w pozycji wentylacji. Korzystaj również z pozycji wentylacji w przypadku lodówki i zamrażarki.

    pokrowiec do przyczepy kempingowej

    Etap 4: Użyj dobrego pokrowca na przyczepę kempingową

    Jeśli prawidłowo wyczyściłeś swoją przyczepę kempingową, naturalnie chcesz, aby pozostała ona ładna i czysta. Użyj dobrego pokrowca zna przyczepę kempingową, aby Twoja przyczepa wyjechała z miejsca przechowywania czysta i bez uszkodzeń. Nie wiesz, jakiego pokrowca na przyczepę kempingową potrzebujesz? W takim razie przeczytaj naszego bloga: Na co należy zwrócić uwagę przy kupnie pokrowca na przyczepę kempingową?

    kliny pod koła

    Etap 5: Nie zaciągaj hamulca ręcznego w swojej przyczepie kempingowej

    Jeśli przyczepa stoi już w garażu na właściwym miejscu, ważne jest, aby nie używać hamulca ręcznego. Hamulec ręczny może się zablokować z powodu brudu. Zamiast hamulca ręcznego możesz użyć klinów pod koła.

    Etap 6: Bezpiecznie zamknij przyczepę

    Zamknij przyczepę kempingową, ale także użyj eblokady dyszla lub blokady na koła. Sprawdź też, co na ten temat mówi Twoja firma ubezpieczeniowa. Jeśli wykonasz wszystkie powyższe kroki przed opuszczeniem garażu, możesz po sezonie zimowym zacząć znowu używać swojej przyczepy kempingowej. Jeśli twoja przyczepa nie będzie przechowywana w garażu, czy masz wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz lub pod wiatą w domu? Również wykonaj te powyżej podane czynności.


    Podziel się tym artykułem: