W jaki sposób poprawnie zmierzyć obwód przyczepy kempingowej?

Twój przedsionek lub zadaszenie do przyczepy kempingowej wymaga wymiany? A może kupiłeś nową przyczepę kempingową? W obu przypadkach istotne jest jaki rozmiar przedsionka lub zadaszenia wybrać. Co należy zrobić?

Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że ten rozmiar jest oficjalnie nazywany obwodem przyczepy kempingowej. Zapewne informacje o tym tak zwanym rozmiarze obwodu można znaleźć w dokumentach przyczep kempingowych. W Internecie krążą również listy, za pomocą których można znaleźć obwód przyczepy kempingowej określony na podstawie marki przyczepy kempingowej oraz roku jej budowy. Te listy są przydatne, ale nie opieraj się tylko na nich przy określaniu rozmiaru obwodu swojej przyczepy kempingowej. Zdarza się, że producenci przyczep kempingowych lub sami właściciele przyczep dokonują zmian w kołach lub osiach, w wyniku których zmienia się rozmiar obwodu, a wtedy informacje w Twoich dokumentach lub na liście internetowej, z której korzystasz, nie są już poprawne.

Dlatego ZAWSZE zalecamy, aby wszyscy nasi klienci sami mierzyli obwód przyczepy kempingowej. Dlaczego tak mówimy? Aby oszczędzić Ci niepotrzebnego wysiłku i kosztów!

Po co mierzyć obwód samodzielnie?

Wyobraź sobie kłopoty, jakie powstaną, gdy masz przedsionek lub zadaszenie w niewłaściwym rozmiarze. Trzeba go wtedy zwrócić (jeśli zakup dokonany był w sklepie) lub odesłać. Pociąga to za sobą koszty. Ale to jeszcze nie wszystko. Jeśli spróbowałeś rozstawić przedsionek lub zadaszenie, prawie zawsze pozostawia to za sobą ślady użycia. Zwracany przedsionek lub zadaszenie nie może być więc zakwalifikowany jako nowy. Sprzedawca nie może już wtedy sprzedawać ich jako nowe artykuły i w takim przypadku jest zmuszony odliczyć procent od kwoty, którą zapłaciłeś za przedsionek lub zadaszenie. Dlatego też jako posiadacz przyczepy kempingowej Sam jesteś odpowiedzialny za określenie prawidłowego rozmiaru obwodu przyczepy kempingowej.

Pomiar

W jaki sposób to zrobić? I czy ma znaczenie, jaką przyczepę kempingową posiadasz? Tak, to ma znaczenie. Rozróżniamy przyczepę zwykłą (normalną) i aerodynamiczną. Przyczepy Kip, Beyerland, Delta i Eifelland to przyczepy aerodynamiczne. Jeśli wiesz, jaki rodzaj przyczepy kempingowej posiadasz, możesz zacząć mierzyć.

pomiar obwodu przyczepy kempingowej

W jaki sposób mierzysz obwód przyczepy kempingowej?

Najpierw upewnij się, że masz pod ręką długą linkę lub sznurek oraz miarkę taśmową. Aby móc prawidłowo zmierzyć obwód, postaw swoją przyczepę kempingową na kołach, na płaskiej, równej powierzchni, bez wyciągania podpór i wypoziomować. Mierzyć należy od podłoża z jednej strony przyczepy, wzdłuż wręgi/ listwy mocującej na przyczepie kempingowej, aż do podłoża z drugiej strony przyczepy. W przypadku przyczepy o aerodynamicznym kształcie przy wrędze/ listwie dachowej na wysokości 185 cm należy mierzyć pionowo w dół do podłoża. Całkowita długość linki, której użyłeś, to obwód Twojej przyczepy kempingowej. Wystarczy zmierzyć tę długość za pomocą miarki taśmowej lub centymetra krawieckiego i obwód Twojej przyczepy kempingowej jest zmierzony.

Zmierz od ziemi do ziemi

W wyjaśnieniu, jak mierzyć, wspomnieliśmy, że należy mierzyć od ziemi do ziemi. Niestety z naszego doświadczenia wynika, że ​​wiele osób popełnia błąd mierząc na przykład od wysokości podestu, która ma stanowić podłogę przedsionka. To NIE jest właściwy sposób! Jeśli mierzysz w ten sposób, zmierzony rozmiar nie odpowiada już rozmiarowi obwodu przyczepy kempingowej. Dodatkowa podłoga przedsionka powinna znajdować się w przedsionku, a ściany przedsionka czy zadaszenia nie powinny kończyć się na tej podłodze.

Krótko mówiąc, ustalenie rozmiaru obwodu nie jest zbyt skomplikowane, ale ważne jest, aby prawidłowo ten obwód zmierzyć. Powodzenia!

Zobacz ofertę tutaj: przedsionki

Zobacz ofertę tutaj: zadaszenia


Podziel się tym artykułem: